Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostródzie
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor weterynaryjny
Miejsce pracy: Ostróda
Ogłoszenie o naborze Nr 54784

Warunki pracy

- praca w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ostródzie oraz na terenie powiatu ostródzkiego
- praca od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15
- bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych (budynek PIW trzypiętrowy bez podjazdu dla niepełnosprawnych i windy, brak toalet dostosowanych dla osób niepełnosprawnych)
Pracownikom oferujemy:
- zatrudnienie na umowę o pracę (bez okresu próbnego), pierwsza umowa na 12 miesięcy, kolejna na czas nieokreślony
- dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka)
- pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci, niskoprocentowe pożyczki, zapomogi)
- możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej

Zakres zadań

  • kontrola przestrzegania warunków weterynaryjnych w zakładach zatwierdzonych i rejestrowanych na terenie powiatu ostródzkiego
  • kontrola działalności urzędowych lekarzy weterynarii wyznaczonych do nadzoru i badania zwierząt rzeźnych
  • nadzór w rzeźniach nad dobrostanem zwierząt w trakcie uśmiercania
  • przygotowanie projektów decyzji administracyjnych oraz innych pism związanych z prowadzonym postępowaniem
  • nadzór nad ubocznymi produktami zwierzęcego pochodzenia w nadzorowanych zakładach
  • certyfikacja wysyłek do krajów trzecich z nadzorowanych zakładów
  • sporządzanie wymaganej sprawozdawczości w zakresie działalności Zespołu

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w Inspekcji weterynaryjnej
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terytorium RP
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B
  • Znajomość przepisów prawnych w zakresie ustawy o produktach zwierzęcego pochodzenia, ustawy o służbie cywilnej i przepisów KPA
  • Umiejętność obsługi komputera oraz oprogramowania biurowego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość europejskiego języka obcego na poziomie podstawowym
  • szkolenia, kursy lub specjalizacja z zakresu bezpieczeństwa żywności