Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Specjalista/ Starszy specjalista ds. analizy płatności na potrzeby przeciwdziałania praniu pieniędzy (pierwsza linia wsparcia)

miejsce pracy: Olsztyn, Nr ref.: SPE/67/0521

Do zespołu Departamentu Obsługi i Rozliczeń Rynków Finansowych poszukujemy Specjalisty/ Starszego specjalisty ds. analizy płatności na potrzeby przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Jesteśmy pierwszą linią wsparcia, analizujemy transakcje klientów i ich profile pod kątem sygnałów wskazujących na pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu, przekazując podejrzane płatności do zespołu drugiej linii wsparcia.

Zadania, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

  • Analiza i typowanie transakcji mogących mieć związek z wykorzystaniem mBanku oraz szeroko rozumianego obszaru rynków pieniężnego i kapitałowego w procederze prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu
  • Współpraca z innymi jednostkami mBanku w zakresie zapewnienia zgodności działania jednostek organizacyjnych z przepisami prawa krajowego oraz UE w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
  • Formułowanie rekomendacji i wniosków dotyczących optymalizacji procesu analizy oraz koordynacja testów systemu analitycznego
  • Przygotowywanie raportów z analiz AML
  • Współpraca przy opiniowaniu nowych i proponowaniu zmian do już funkcjonujących scenariuszy prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu w zakresie operacji rynku kapitałowego do zasilenia systemu monitorującego
  • Opiniowanie dokumentacji dla nowych i modyfikowanych produktów oraz wymagań dotyczących otwierania klientów w systemie operacyjnych banku pod względem możliwości dokonania analiz AML

Masz to COŚ?

  • Masz wiedzę dotyczącą przepisów prawa AML, PPP, prawa bankowego, produktów bankowych
  • Masz doświadczenie w analizie AML/PPP
  • Pracujesz swobodnie z aplikacjami MS Office, w szczególności Excelem
  • Znajomość systemu Globus i Altamira jest mile widziana
  • Cechują Cię rozwinięte umiejętności analityczne, łączenia faktów, szybkiego wyciągania wniosków
  • Komunikujesz się w j. angielskim
  • Praca pod presją czasu nie jest Ci straszna, potrafisz prowadzić kilka tematów w jednym czasie, efektywnie priorytetyzujesz swoje zadania
  • Lubisz i chętnie uczysz się nowych rzeczy

Proponujemy Ci:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość rozwoju zawodowego w obszarze AML i przeciwdziałania praniu pieniędzy. Mamy jasną ścieżkę kariery: możesz awansować do zespołu drugiej linii wsparcia
  • Praca w doświadczonym zespole, chętnie dzielącym się wiedzą
  • Nowoczesne narzędzia i systemy pracy
  • Bogaty pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, dofinansowanie do wypoczynku, karta sportowa)
  • Oferta szkoleń (m.in. Piątki z rozwojem) oraz aplikacje do nauki i rozwoju (korzystamy np. z LinkedIn Learning i Legimi)
  • Pracujemy zdalnie, a nasze biura to Wieża mBank w Warszawie i Przystanek mBank w Łodzi

Co dalej? Mamy dla Ciebie krótki, w pełni zdalny proces rekrutacji:

  • Wyślij do Nas CV – daj Nam znać, że jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z Nami
  • Zapoznamy się z Twoim CV i formularzem rekrutacyjnym
  • Jeśli nasze wzajemne oczekiwania będą spójne, zaprosimy Cię na online spotkanie rekrutacyjne z rekrutrem oraz menedżerem zespołu
  • Postaramy się z naszą decyzją wrócić do Ciebie jak najszybciej, w ciągu kilku dni po rozmowie przekażemy Ci informację zwrotną i zaprosimy do badania candidate experience