Miejski Urząd Pracy w Olsztynie
Asystent rodziny
Miejsce pracy: Olsztyn
Numer: StPr/21/1267
OBOWIĄZKI:
Ogólny zakres obowiązkówa) opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikami socjalnymi;b) udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego;c) udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych;d) udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych;e) udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi;f) wspieranie aktywności społecznej rodzin;g) motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych;h) udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymaniu pracy zarobkowej;i) motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych;j) udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych;k) podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin;l) prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci;m) prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną;n) sporządzanie na wniosek sądu, opinii o rodzinie i jej członkach;o) współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny;p) współpraca z zespołem interdyscyplinarnym lub grupą roboczą lub innymi podmiotami, których pomoc przy wykonywaniu zadań uzna się za niezbędną.godziny pracy 7-15
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

Poziom wykształcenia wyższe kierunkowe,a pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalnaDoświadczenie zawodowe roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną.

Miejsce pracy:

Olsztyn

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Miejski Urząd Pracy w Olsztynie