Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor wojewódzki
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 57657

Warunki pracy

- praca administracyjno-biurowa w siedzibie Urzędu,
- kontakt z klientem zewnętrznym,
- okresowe wyjazdy służbowe,
- narzędzia i materiały pracy - komputer, urządzenia biurowe, praca przy komputerze co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy (powyżej 4 godzin dziennie),
- wyznaczone stanowiska do parkowania dla osób niepełnosprawnych od strony ul. Kopernika, podjazdy dla osób niepełnosprawnych od strony ul. Kopernika i Al. Marsz. J. Piłsudskiego – wejście do budynku z asystentem, winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych, ciągi komunikacyjne, drzwi oraz toaleta o odpowiedniej szerokości dostosowane do poruszania się na wózku.

Zakres zadań

  • rozpatrywanie skarg i wniosków oraz przyjmowanie interesantów w sprawach zabezpieczenia społecznego, w celu przeciwdziałania nienależytemu wykonywaniu ww. zadań przez właściwe organy i jednostki organizacyjne lub ich pracowników, eliminowania przypadków naruszania praworządności lub interesów skarżącego a także udzielanie porad i informacji w zakresie uprawnień do świadczeń pomocy społecznej oraz świadczeń rodzinnych;
  • opracowywanie raportów, analiz i informacji oraz prowadzenie baz danych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w celu monitorowania oraz okresowej oceny stanu i efektywności pomocy społecznej na terenie województwa;
  • opiniowanie pod względem merytorycznym uchwał organów samorządów terytorialnych z zakresu zabezpieczenia społecznego, w celu zapewnienia legalności zapisów uchwały z obowiązującym prawem oraz opiniowanie projektów przekazywanych przez jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe w ramach rządowych programów osłonowych;
  • prowadzenie rejestru placówek udzielających tymczasowego schronienia, jednostek specjalistycznego poradnictwa, a także prowadzenie spraw w zakresie publikowania ww. rejestrów w wojewódzkim dzienniku urzędowym, w celu identyfikacji monitorowania infrastruktury socjalnej na terenie województwa;
  • prowadzenie spraw w zakresie integracji cudzoziemców posiadających status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą w celu koordynacji podejmowanych działań w tym obszarze na terenie województwa w tym prowadzenie rejestru zatwierdzonych indywidualnych programów integracji osób posiadających status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie lub wyższe zawodowe na kierunkach: prawo, ekonomia, zarządzanie i marketing, politologia o specjalności polityka społeczna lub o specjalności profilaktyka społeczna i resocjalizacja, psychologia, pedagogika, pedagogika specjalna, socjologia lub ukończone studia wyższe w wyższej szkole zawodowej o specjalności praca socjalna
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego co najmniej do 1 roku w pomocy społecznej
  • znajomość ustawy o pomocy społecznej
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • znajomość instrukcji kancelaryjnej - Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • szkolenie specjalizacyjne z zakresu organizacji pomocy społecznej