Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 83113

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • umowa na czas określony (12 m-cy w ramach ustawy o służbie cywilnej) z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony,

  • stres związany z działaniem pod presją czasu,

  • dyspozycyjność, odbywanie wyjazdów służbowych na terenie kraju,

  • możliwość pracy w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej, zmianowej w okresie objazdów dróg i pełnienie dyżurów z ZUD,

  • obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych i prowadzeniu samochodu służbowego,

  • praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
•   praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
•   praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
•   budynek nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zakres zadań

  • Prowadzi bieżącą analizę realizacji planu rzeczowo-finansowego z zakresu bieżącego utrzymania dróg, przygotowuje i nadzoruje propozycje planów robót krótko i średniookresowych
  • Przeprowadza okresową kontrolę stanu dróg w zakresie techniczno-eksploatacyjnym w tym miejsc obsługi podróżnych (MOP)
  • Przygotowuje postępowania na wyłonienie dzierżawcy i prowadzi sprawy związane z utrzymaniem i dzierżawą MOP
  • Uczestniczy w komisjach odbioru robót zleconych
  • Współpracuje z Kierownikiem Służby Liniowej przy dokonywaniu kontroli i odbiorach robót z zakresu bieżącego, letniego i zimowego utrzymania dróg w systemie obszarowym
  • Prowadzi sprawy związane z eksploatacją i utrzymaniem urządzeń odwadniających oraz zieleni przydrożnej
  • Prowadzi ewidencję projektów tymczasowej organizacji, kontroluje realizacje tych projektów oraz sporządza protokoły kontroli i wnioski

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość ustawy o drogach publicznych, Prawo budowlane oraz rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, Prawo ochrony środowiska, Ustawy o ochronie przyrody
  • znajomość sieci drogowej i podziału administracyjnego obszaru działania Oddziału
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej lub odpowiadającej im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; przynależność do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - posiadanie aktualnego zaświadczenia lub uprawnienia inspektora nadzoru terenów zieleni
  • Znajomość przepisów z zakresu ustawy Prawo zamówień publicznych, KPA