Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Olsztynie
Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 87106

Warunki pracy

- budynek wielokondygnacyjny, bez windy, bez podjazdów dla osób niepełnosprawnych,

- pokoje zlokalizowane na pierwszym piętrze i przyziemiu,

- konieczność przemieszczania się pomiędzy piętrami po schodach,

- praca siedząca wymagająca szczególnej koncentracji przy wykonywaniu czynności,

- praca przy komputerze powyżej 4 godzin na dobę,

- udzielanie informacji telefonicznych oraz e-mail pracownikom,

- obsługa urządzeń biurowych (kserokopiarka, drukarka, fax, skaner),

- okresowo konieczność przemieszczania się pomiędzy budynkami zlokalizowanymi w różnych częściach miasta,

w zakersie dostepności architektonicznej;

- przestrzenie komunikacyjne w budynku wolne od barier poziomych (ale nie pionowych), (wystarczająco szerokie korytarze, brak progów, odpowiednio szerokie wejścia i wyjścia z budynku),

- drzwi wewnętrzne i zewnętrzne lekkie skrzydłowe, widoczne na tle fasady i ścian, odpowiednio oznaczone, o odpowiedniej przestrzeni manewrowej, brak progów i pochyłości, szerokości > 90 cm.,

- schody z poręczami po jednej stronie,

- ciągi komunikacyjne szerokości > 90zm.,

- z tyłu budynku zakładu dostępne jest oznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami,

- jedno wejście usytuowane od tyłu budynku na najniższej kondygnacji, z podjazdem dla osób poruszających sie na wózku,

- do wyższych kondygnacji istnieje dostęp  altrnatywny (pomoc osoby ustalonej, wyznaczone miejsce do spotkań na kondygnacji z dostępem dla osób poruszających sie na wózku)

- wyznaczona osoba pełniąca funkcje koordynatora do spraw dostępności (pomoc komunikacyjna i ruchowa).

Zakres zadań

  • prowadzi dokumentację pracowniczą w module kadrowo-płacowym eNova:
  • zakłada kartoteki pracownicze i aktualizuje dane zawarte w indywidualnych kartotekach,
  • rozlicza czas pracy mający wpływ na wynagrodzenie, ewidencjonuje nieobecności,
  • przygotowuje deklaracje zgłoszeniowe i wyrejestrowujące do importu do Płatnika ZUS,
  • przygotowuje dokumentację dotyczącą nawiązania, trwania i rozwiązania stosunku pracy,
  • prowadzi kompleksowo i systematycznie dokumentację pracowniczą w wersji tradycyjnej (akta osobowe + pozostała dokumentacja pracownicza),
  • prowadzi wymagane rejestry w dziale,
  • sporządza analizy, statystyki oraz sprawozdania kadrowe WIW oraz zbiorcze powiatowych inspektoratów weterynarii,
  • przygotowuje dokumenty i koordynuje staże, wolontariat, praktyki studenckie oraz współpracuje z Miejskim Urzędem Pracy,
  • współprowadzi sprawy związane z funkcjonowaniem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • współprowadzi sprawy związane z upowszechnianiem informacji oraz organizacją szkoleń pracowników (zgłasza pracowników na szkolenia, monitoruje ich realizację, opisuje dokumenty związane ze szkoleniami).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w komórce organizacyjnej prowadzącej sprawy związane z obsługą zatrudnienia w zakresie nawiązania, trwania i rozwiązania stosunku pracy (potwierdzone opinią o odbytym stażu, zaświadczeniem, świadectwem pracy, zakresem obowiązków)
  • Umiejętność obsługi komputera- pakiet MS Office oraz Internet (potwierdzone oświadczeniem lub zaświadczeniem)
  • Szkolenia z zakresu prawa pracy, prowadzenia dokumentacji pracowniczej (potwierdzone certyfikatem, zaświadczeniem, świadectwem)
  • Praktyczna znajomość: ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej, ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, ustawy z dnia 04 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych
  • Komunikatywność
  • Łatwość nawiązywania kontaktów,
  • Odpowiedzialność
  • Wysoka kultura osobista
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi modułu kadrowo-płacowego ENOVA
  • Umiejętność samodzielnej organizacji pracy
  • Umiejętność rozwiązywania problemów w zakresie realizowanych zadań
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność pracy pod presją czasu