Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Olsztynie
Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 113831

Warunki pracy

- praca administracyjno-biurowa w siedzibie urzędu;

- stanowisko pracy zlokalizowane na I piętrze w budynku urzędu, z windą (brak podjazdów, drzwi w odpowiedniej szerokości dla osób niepełnosprawnych);

- narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe, praca przy komputerze przez co najmniej połowę dobowego wymiaru pracy (powyżej 4 godzin dziennie).

Zakres zadań

  • prowadzi kompleksowo dokumentację pracowniczą zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa
  • prowadzi sprawy związane z zatrudnieniem, przebiegiem oraz rozwiązaniem umów o pracę oraz innych, wynikających ze stosunku pracy
  • prowadzi sprawy związane z zawieraniem umów zleceń, o dzieło
  • sporządza listy wynagrodzeń oraz innych należności dla pracowników urzędu, w oparciu o stosowne przepisy prawa
  • prowadzi sprawy związane z rozliczaniem czasu pracy tj. ewidencje czasu pracy, listy obecności, urlopy, zwolnienia, delegacje
  • prowadzi dokumentację ubezpieczeniową, zgłasza i wyrejestrowuje z ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych
  • przygotowuje sprawozdania, raporty oraz zestawienia dotyczące prowadzonych spraw zgodnie z przepisami i terminami
  • współpracuje z firmami zewnętrznymi w zakresie szkoleń BHP i medycyny pracy
  • prowadzi sprawy dotyczące standardów zarządzania zasobami ludzkimi określonymi przez Szefa Służby Cywilnej
  • prowadzi sprawy gospodarcze, w tym ewidencjonuje i rozlicza umowy z kontrahentami zewnętrznymi, dokonuje sprawdzenia faktur pod kątem merytorycznym tj. zgodności z zawartymi umowami
  • prowadzi sprawy z ochrony informacji niejawnych i spraw obronnych
  • porządkuje i archiwizuje dokumentację prowadzonych spraw
  • rozliczanie stanu paliwa pojazdów służbowych
  • rozlicza polecenia wyjazdów służbowych pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Olsztynie
  • prowadzi ewidencję otrzymanych faktur i rachunków oraz dokonuje ich wstępnej kontroli pod względem formalno-rachunkowym
  • wprowadza wyciągi bankowe do systemu finansowo-księgowego
  • wykonuje czynności pomocnicze przy sporządzaniu okresowych sprawozdań i planów finansowych
  • obsługuje i administruje w systemie Trezor zgodnie z nadanymi uprawnieniami
  • dokonuje przelewy bankowe
  • pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych, w tym: nadzoruje nad opracowywaniem i aktualizacją dokumentacji dotyczącej danych osobowych w Wojewódzkim Inspektoracie Farmaceutycznym w Olsztynie, współpracuje z organem nadzorczym, monitoruje przestrzeganie rozporządzenia, innych przepisów Unii lub państw członkowskich o ochronie danych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie ekonomiczne, administracyjne lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z prowadzeniem spraw pracowniczych, naliczaniem płac
  • praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatku od osób fizycznych
  • praktyczna znajomość programu Płatnik
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • znajomość ustawy o ochronie informacji niejawnych
  • znajomość standardów zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej
  • znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych oraz ustawy o rachunkowości oraz przepisów dotyczących ochrony danych osobowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • praktyczna znajomość zagadnień kadrowo-płacowych
  • umiejętność nawiązywania kontaktów i współpracy z instytucjami zewnętrznymi
  • umiejętności analityczne i interpersonalne, umiejętność pracy w zespole
  • znajomość pakietu MS Office, programu kadrowo-płacowego PUMA
  • nieposzlakowana opinia, wysoka kultura osobista
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli poufne lub gotowość do poddania się postępowaniu sprawdzającemu mającemu na celu uzyskanie poświadczenie bezpieczeństwa
  • samodzielność, dokładność i terminowość w wykonywaniu zadań