Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

zatrudni na stanowisko:

Kierownik projektu
Miejsce pracy: Olsztyn

Umowa o pracę

Zakres zadań i odpowiedzialności na w/w stanowisku:
  • Bieżące zarządzanie projektem.
  • Odpowiedzialność za pracę i funkcjonowanie Biura Projektu.
  • Podział zadań w zakresie zarządzania projektem.
  • Nadzór nad pracownikami zatrudnionymi do obsługi projektu oraz współpraca z Koordynatorami Wydziałowymi.
  • Nadzór nad zgodnym z ustawą o ochronie danych osobowych przetwarzaniem danych osobowych w projekcie.
  • Kontakt z Instytucją Pośredniczącą dotyczący bieżącej realizacji projektu.
  • Zwoływanie i prowadzenie spotkań zespołu zarządzającego projektem.
  • Zatwierdzanie pod względem merytorycznym dokumentów finansowo - księgowych dotyczących projektu oraz sporządzanie i podpisywanie dodatkowych dokumentów określających ich związek z projektem.
  • Nadzór nad wydatkowaniem środków finansowych zgodnie z założeniami projektu, przepisami właściwych wytycznych i ustaw.
  • Opracowywanie procedur, instrukcji, regulaminów dotyczących realizacji projektu wynikających z obowiązujących przepisów, wytycznych oraz innych dokumentów i zaleceń Instytucji Pośredniczącej.
  • Racjonalne gospodarowanie powierzonymi środkami finansowymi i mieniem zgodnie z procedurami kontroli finansowej, prawa krajowego i Unii europejskiej, szczególnie w zakresie kwalifikowalności wydatków.
  • Informowanie Komitetu Sterującego o nieprawidłowościach związanych z realizacją projektu, a także o wszelkich sytuacjach mogących mieć istotny wpływ na dalszy jego przebieg.
  • Nadzór nad realizacją i monitorowaniem postępu realizacji projektu zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym.
  • Nadzór nad prawidłowym archiwizowaniem dokumentacji projektu.
  • Nadzór nad rekrutacją uczestników projektu.
  • Składanie do IP Wniosków o płatność zgodnie z harmonogramem płatności.
  • Udział w posiedzeniach komisji przetargowej.
  • Udział w posiedzeniach Komitetu Sterującego, przygotowywanie raportów z realizacji projektu.
  • Analiza ryzyk realizacji projektu.
Oczekiwania wobec Kandydata:
  • Wyższe wykształcenie.
  • Minimum 5 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem projektowym oraz nadzorowaniu i rozliczaniu projektów finansowanych z środków Unii Europejskiej.
  • Doświadczenie w prowadzeniu monitoringu i ewaluacji projektów finansowanych z środków Unii Europejskiej, przygotowaniu planu oraz w stosowaniu różnych metod i narzędzi monitorowania realizacji projektu.
  • Znajomość przepisów Prawa zamówień publicznych oraz finansów publicznych.
  • Doskonała organizacja pracy własnej, odpowiedzialność, dokładność.
  • Umiejętności analityczne i zarządzania danymi.
  • Umiejętność bardzo dobrej obsługi pakietu MS Office, w szczególności Word i Excel.
  • Umiejętność prezentacji wniosków z analiz.
  • Wysoka kultura osobista i kreatywność.
  • Gotowość do podpisania deklaracji dotyczącej łącznego zaangażowania zawodowego w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz innych źródeł finansowych w trakcie trwania umowy w wymiarze nieprzekraczającym 276 godzin miesięcznie.