Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie
Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 82855

Warunki pracy

Praca na stanowisku biurowym na I piętrze. Stanowisko wyposażone w komputer (praca powyżej 4 godzin), drukarkę wielofunkcyjną, telefon. Budynek posiada bariery architektoniczne, brak wind, podjazdów, wąskie przejścia i korytarze.

Zakres zadań

  • Sporządza sprawozdawczość budżetową;
  • Obsługuje Budżet Państwa w systemie TREZOR;
  • Prowadzi kontrolę formalno-rachunkową dokumentów finansowych;
  • Prowadzi rejestr umów cywilno-prawnych;
  • Pracuje w programie finansowo-księgowym PROGMANN;
  • Realizuje gospodarkę finansową związaną z Funduszem Wsparcia.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie ekonomiczne, administracja, finanse, rachunkowość
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność obsługi programów pakietu MS Office;
  • prawo jazdy kategorii B;
  • znajomość ustawy o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 305);
  • znajomość ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t.j. Dz.U.2020, poz.1123, ze zm.);
  • znajomość przepisów w zakresie instrukcji kancelaryjnej (Zarządzenie nr 21 Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 25 stycznia 2013 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej i jednolitego rzeczowego wykazu akt dla PSP; (Dz.Urz.MSWiA.2013.27, ze zm.);
  • dobra organizacja i systematyczność w pracy;
  • rzetelność, sumienność, konsekwencja do realizacji założonych celów.