Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 85317

Warunki pracy

  • Praca biurowa przy monitorze ekranowym w wymiarze powyżej 4 godzin dziennie.

  • Narzędzia pracy: komputer i sprzęt biurowy.

  • Budynek przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

  • Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.

  • Praca w pokoju, który jest klimatyzowany.

  • Praca w terenie.

  • Nietypowe godziny pracy.

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Zakres zadań

  • Bierze udział w prowadzeniu postępowań kontrolnych i pokontrolnych w zakresie wymagań w obszarze kompatybilności elektromagnetycznej w tym wydaje decyzje i postanowienia w tych sprawach.
  • Bierze udział w prowadzeniu postępowań kontrolnych i pokontrolnych w zakresie kontroli wyrobów wykorzystujących energię w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu w tym wydaje decyzje i postanowienia w tych sprawach.
  • Bierze udział w prowadzeniu badań technicznych znajdującej się w obrocie lub oddanej do użytku aparatury, w tym telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i urządzeń radiowych, instalacji stacjonarnej, instalacji ruchomej i komponentu oraz wyrobów wykorzystujących energię.
  • Bierze udział w prowadzeniu postępowań kontrolnych i pokontrolnych w zakresie kontroli produktów wykorzystujących energię, w odniesieniu do etykiet efektywności energetycznej dla telewizorów oraz w zakresie realizacji programu znakowania urządzeń biurowych, w tym w wydawaniu decyzji i postanowień w tych sprawach.
  • Bierze udział w przygotowywaniu raportów dla Komisji Europejskiej w zakresie wyników przeprowadzonych kontroli za pomocą systemu ICSMS.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość przepisów ustaw: Prawo telekomunikacyjne wraz z aktami wykonawczymi, o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku, o systemie oceny zgodności wraz z rozporządzeniem w sprawie procedur oceny zgodności wyrobów wykorzystujących energię oraz ich oznakowania, o kompatybilności elektromagnetycznej, o informowaniu o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię oraz o kontroli realizacji programu znakowania urządzeń biurowych, Prawo przedsiębiorców, Kodeks postępowania administracyjnego
  • Wiedza z zakresu miernictwa, metrologii i kompatybilności elektromagnetycznej
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa
  • Posiadanie kompetencji: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne, orientacja na klienta/interesanta
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe