Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 114142

Warunki pracy

  • Budynek urzędu posiada podjazd dla wózków inwalidzkich.

  • Budynek nie posiada windy.

  • Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

  • Praca biurowa, wymagająca samodzielności w analizie i realizacji zadań oraz współpracy z różnymi organami i jednostkami oraz klientami spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa. Praca wymaga dobrej obsługi komputera (MS OFFICE, poczta elektroniczna, Internet, programy graficzne).

    Realizacja zdań wiąże się z korupcją.

Zakres zadań

  • prowadzi rejestr szkód powodowanych przez zwierzęta chronione, za które odpowiada Skarb Państwa,
  • analizuje protokoły szacowania szkód wyrządzonych przez bobry i wilki przekazywane przez pracowników i jednostki dokonujące szacowania,
  • przygotowuje zbiorcze listy osób i podmiotów, którym przysługuje odszkodowanie celem zapewnienia poszkodowanym należnych odszkodowań

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie na kierunku administracja
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • znajomość ustawy o ochronie przyrody oraz aktów wykonawczych, w tym rozporządzenia w sprawie szacowania szkód wyrządzonych przez niektóre gatunki zwierząt objęte ochroną gatunkową
  • podstawowa znajomość kodeksu postępowania administracyjngo
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • komunikatywność
  • umiejętność analizowania i dokonywania syntezy
  • umiejętność obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość systemu GIS
  • umiejętność czytania map w tym ewidencyjnych oraz leśnych