Miejski Urząd Pracy w Olsztynie
Starszy referent
Miejsce pracy: Olsztyn
Numer: StPr/21/2009
OBOWIĄZKI:
ozpatrywanie i rozliczanie wniosków o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - kontrola wykorzystania środków FGŚP, w szczególności weryfikacja prawidłowości wykorzystania środków zgodnie z warunkami umowy i ustawy w zakresie właściwego dokumentowania i wykorzystania tych środków - dochodzenie zwrotu należności wynikających z rozliczeń lub przeprowadzonych kontroli - opracowywanie okresowych informacji i analiz - sporządzanie sprawozdań z działalności FGŚP w części merytorycznej - kompletowanie, kontrola danych i uzupełnianie wymaganych informacji koniecznych do rozpatrzenia złożonych wniosków o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy - sporządzanie pism w prowadzonych postępowaniach - sporządzanie informacji i zaleceń pokontrolnych, protokołów, notatek i sprawozdań - opracowywanie miesięcznych planów kontroli - prowadzenie ewidencji tytułów wykonawczychgodziny pracy pn-8-16; wt-pt 7:30-15:30
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne: a) Spełnienie wymogów kwalifikacyjnych określonych w art. 6 ustawy o pracownikach samorządowych: - posiadanie obywatelstwa polskiego albo - obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej niż Polska lub państwa, którego obywatelom, na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego, przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz znajomość języka polskiego potwierdzona dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej - posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych - brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe - nieposzlakowana opinia b) Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wskazanym stanowisku c) Wykształcenie: Wyższe. Preferowane kierunki: prawo, ekonomia, rachunkowość d) Preferowana wiedza z zakresu kadrowo płacowego, rachunkowości e) Znajomość ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych f) Znajomość ustawy z dnia 11 października 2013 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy g) Znajomość ustawy z dnia 13 lipca 2006 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy h) Umiejętność redagowania pism (Word) i) Umiejętność obsługi programu Excel2. Wymagania dodatkowe: - umiejętność pracy w zespole - komunikatywność - umiejętność analizy i selekcji informacji - umiejętność interpretacji i analizy przepisów prawa z obszaru merytorycznego stanowiska pracy - umiejętność samodzielnego planowania i organizowania własnej pracy - umiejętność podejmowania decyzji oraz samodzielność - umiejętność efektywnej pracy pod presją czasu

Miejsce pracy:

Olsztyn

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 010 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Miejski Urząd Pracy w Olsztynie