Urząd Statystyczny w Olsztynie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Administrator systemu
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 80837

Warunki pracy

Praca biurowa w siedzibie jednostki, praca siedząca jak i wymagająca przemieszczania się po budynku, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie, praca przy monitorze ekranowym w pozycji siedzącej, użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, telefon, drukarka, kserokopiarka, niszczarka).

Zakres zadań

  • obsługuje i utrzymuje systemy informatyczne
  • administruje i utrzymuje stacje robocze oraz zainstalowanego na nich oprogramowania
  • administruje serwerami Urzędu
  • pomaga, wspiera i szkoli pracowników - użytkowników systemów informatycznych
  • wykonuje codzienne backupy baz danych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowiskach informatycznych
  • znajomość języka angielskiego umożliwiającego czytanie dokumentacji technicznej
  • znajomość systemów Windows Server 2012 (w tym znajomość usług katalogowych Active Directory)
  • znajomość systemów operacyjnych Windows 10
  • wiedza z zakresu zabezpieczenia systemów informatycznych
  • umiejętność instalacji, konfiguracji i rozwiązywania problemów technicznych dotyczących: sprzętu, aplikacji, systemów operacyjnych, sieci, MS Office
  • organizacja pracy
  • rzetelność
  • komunikacja interpersonalna
  • komunikacja pisemna
  • współpraca
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość systemów wirtualizacji: Vmware, Hyper-V
  • wiedza z zakresu zarządzania macierzami dyskowymi i bibliotekami taśmowymi
  • znajomość środowiska PowerShell
  • znajomość tworzenia zapytań w języku SQL
  • znajomość sieci LAN, WAN, VPN
  • myślenie analityczne
  • kreatywność
  • znajomość systemów bazodanowych Windows SQL Serwer