Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie
Asystent do spraw księgowości
Miejsce pracy: Szczytno
Numer: StPr/21/0308
OBOWIĄZKI:
Sporządzanie poleceń przelewów i przedkładanie ich do zatwierdzenia Głównemu Księgowemu.Kompletowanie i sprawdzanie dokumentów księgowych pod względem formalno-rachunkowym.Dokonywanie wpłat na podstawie zatwierdzonych dokumentów, między innymi:a) wynagrodzeń dla pracowników, umów zleceń, ekwiwalentów;b) podatku od nieruchomości;c) opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi;d) podatku od środków transportowych;e) podatku dochodowego od osób prawnych CIT;f) podatku VAT-7;g) składek ZUSKompletowanie dokumentów księgowych pod względem ich rodzaju.Wystawianie faktur VAT dla usługobiorców.Wprowadzanie dokumentów do programu Puma Faktury w celu przygotowania miesięcznych rejestrów VAT (sprzedaż i zakup).Sporządzanie miesięcznych rejestrów VAT (sprzedaży i zakupu).Generowanie i wysyłanie plików JPK za okresy miesięczne, rozliczanie podatku VAT z Urzędem Miasta.Prowadzenie ewidencji wyposażenia (przychodów i rozchodów) zakładu w formie ksiąg inwentarzowych. Uzgadnianie ksiąg inwentarzowych typu wyposażenia z księgami rachunkowymi. Terminowe przygotowywanie poleceń przelewów zobowiązań wobec dostawcówna podstawie faktur, rachunków. Przygotowywanie zestawień na potrzeby wewnętrzne zakładu.Sporządzanie kartotek kosztów na budynki mieszkalne.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne
Uprawnienia: umiejętność pracy w zespole (zdolności interpersonalne)

Miejsce pracy:

Szczytno

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie