Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostródzie
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor weterynaryjny
Miejsce pracy: Ostróda
Ogłoszenie o naborze Nr 84049

Warunki pracy

1. praca w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ostródzie oraz na terenie powiatu ostródzkiego, w tym w miarę potrzeby w ubojni zwierząt rzeźnych

2. praca od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15

3. obsługa komputer powyżej 4 godzin dziennie

4. bariery architektoniczne  dla niepełnosprawnych (budynek PIW trzypiętrowy bez podjazdu dla niepełnosprawnych i windy, brak toalet dostosowanych dla osób niepełnosprawnych)

Zakres zadań

  • kontroluje przestrzeganie warunków weterynaryjnych w zakładach produkujących środki spożywcze zwierzęcego pochodzenia na terenie powiatu ostródzkiego,
  • sprawuje nadzór weterynaryjny nad ubojem zwierząt rzeźnych i mięsa w tym nadzór nad wykonywaniem czynności urzędowych przez wyznaczonych urzędowych lekarzy weterynarii w zakresie badania przed i poubojowego, oceny mięsa oraz nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt w trakcie uśmiercania w rzeźni drobiu,
  • certyfikuje wysyłki do krajów trzecich z nadzorowanych zakładów,
  • sporządza wymaganą sprawozdawczość w zakresie działalności zespołu,
  • pobiera próbki do badań urzędowych z nadzoru,
  • sprawuje nadzór nad pozyskiwaniem mięsa na użytek własny.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terytorium RP
  • Znajomość przepisów prawnych w zakresie ustawy o produktach zwierzęcego pochodzenia, ustawy o służbie cywilnej i przepisów KPA
  • Posiadanie uprawnień do kierowania pojazdem kat. B
  • Umiejętność obsługi komputera oraz oprogramowania biurowego w tym MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość angielskiego języka obcego w stopniu komunikatywnym
  • Szkolenia, kursy lub specjalizacja z zakresu bezpieczeństwa żywności