Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Olsztynie
Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 117625

Warunki pracy

praca administracyjno - biurowa w siedzibie urzędu stanowisko zlokalizowane na I piętrze w budynku urzędu, z windą narzędzia i materiały do pracy: komputer, urządzenia biurowe praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
praca w wymiarze 10 godzin tygodniowo (z czego co najmniej 8 godzin w siedzibie urzędu)

Zakres zadań

  • udzielanie porad i konsultacji prawnych w zakresie stosowania prawa w działalności Inspektoratu
  • sporządzanie opinii prawnych, w tym w sprawach wynikających ze stosunku pracy pracowników Inspektoratu
  • opiniowanie projektów rozstrzygnięć administracyjnych w ramach prowadzonych postępowań administracyjnych, egzekucyjnych i kontrolnych oraz aktów prawa wewnętrznego, umów i innych pism wskazanych przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego
  • prowadzenie postępowań w sprawach dotyczących odmowy udzielenia lub cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki lub punktu aptecznego oraz reklamy apteki lub punktu aptecznego i ich działalności
  • występowanie przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy
  • sporządzanie poświadczeń odpisów dokumentów za zgodność z okazanym oryginałem w zakresie określonym odrębnymi przepisami
  • udzielanie pomocy prawnej w sprawach związanych z wykonywaniem zadań Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego
  • przygotowywanie wniosków do Sądu o przepadek na rzecz Skarbu Państwa środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych, prekursorów kategorii 1 lub ich preparatów

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego związane z obsługą prawną lub opiniowaniem aktów prawnych
  • Posiadanie uprawnień zawodowych radcy prawnego
  • Znajomość przepisów prawa i orzecznictwa sądów
  • Znajomość przepisów dotyczących postępowania administracyjnego, prawa pracy, prawa cywilnego, prawa farmaceutycznego
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • Umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność działania w sytuacjach stresowych, komunikatywność, umiejętność argumentowania, umiejętność pracy w zespole i organizacja pracy
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe