Miejski Urząd Pracy w Olsztynie
Specjalista ds. programów / specjalista ds. programów-stażysta
Miejsce pracy: Olsztyn
Numer: StPr/21/1565
OBOWIĄZKI:
inicjowanie, udział w opracowaniu i realizacji programów regionalnych i międzynarodowych realizowanych przez OHP przygotowywanie fiszek i wniosków do programów, udział w opracowywaniu i wdrażaniu projektów OHP finansowanych ze środków krajowych budżetowych i pozabudżetowych, udział w opracowaniu i realizacji projektów w ramach wojewódzkich programów prowadzonych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie i jednostki podległe rozwoju zawodowego, koordynację i realizacja działań w zakresie wdrażania przedsięwzięć programowych w jednostkach podległych CEiPM,udział w opracowaniu i realizacji autorskich programów służących aktywizacji społecznej, zawodowej i edukacyjnej młodzieży, podejmowanie wszelkich inicjatyw programowych służących aktywizacji społecznej, zawodowej i edukacyjnej młodzieży, poszukiwanie, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z lokalnymi partnerami zajmującymi się problematyką młodzieży w celu tworzenia i realizowania wspólnych projektów, inicjowanie, opracowanie i realizacja programów w ramach współpracy międzynarodowej, współpracę w przygotowaniu i realizacji programów regionalnych w ramach partnerstwa,współpracę w zakresie realizacji programów, projektów przedsięwzięć programowych ze specjalistami pionu rozwoju zawodowego CEiPM w tym: doradcami zawodowymi, pośrednikami pracy, specjalistą ds. rozwoju zawodowego oraz kadrą jednostek opiekuńczo-wychowawczych na terenie działania CEIPM, systematyczne monitorowanie, gromadzenie i upowszechnianie wśród kadry CEiPM informacji dotyczących programów ukazujących się na stronach internetowych oraz materiałów informacyjnych programów, edukacji i informacji europejskiej (literatury, wydawnictw periodycznych, artykułów prasowych, biuletynów itp.), uczestnictwo w: szkoleniach, konferencjach, wymianach międzynarodowych i spotkaniach związanych z programami współfinansowanymi z UE.opracowywanie sprawozdań okresowych i zbiorczych analiz oraz przekazywanie ich do WK OHP zgodnie z obowiązującymi zasadami i terminami. upowszechnianie informacji o prowadzonych działaniach.Godziny pracy 7:45-15:45
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

WYMAGANIA NIEZBĘDNEWykształcenie wyższe: preferowane ukończenie studiów wyższych o charakterze społecznym, np. pedagogika, pedagogika pracy, socjologia, psychologia, polityka społeczna, ekonomia, prawo i administracja, zarządzanie zasobami ludzkimiMinimum 1 rok stażu pracy; obywatelstwo polskie; pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych; kandydat nie może być prawomocnie skazany za przestępstwa umyślne; stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku.WYMAGANIA DODATKOWE:doświadczenie na podobnym stanowisku w zakresie praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie przygotowania, realizacji i oceniania realizacji projektów, programów; znajomość problematyki rynku pracy; znajomość przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy; bardzo dobra znajomość programów MS Office, w szczególności Excel; łatwość nawiązywania kontaktów; zdolności interpersonalne; kreatywność, samodzielność w realizacji zadań;umiejętność pracy w zespole; chęć stałego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

Miejsce pracy:

Olsztyn

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Miejski Urząd Pracy w Olsztynie