Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 86733

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

umowa na czas określony (12 m-cy w ramach ustawy o służbie cywilnej) z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony,
możliwość współfinansowania etatu ze środków PT POIiŚ.
stres związany z działaniem pod presją czasu,
dyspozycyjność, odbywanie wyjazdów służbowych na terenie kraju,
możliwość pracy w godzinach nadliczbowych,
obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,
praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
•   praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
•   praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
•   budynek nie spełnia wymogów dotyczących podjazdów, wind, toalet dla osób  niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy związane z przygotowaniem studiów korytarzowych, studiów techniczno – ekonomiczno – środowiskowych oraz koncepcji programowych, Projekt Budowlany i Projekt Wykonawczy w celu przygotowania zadania do realizacji oraz uzyskania decyzji środowiskowej i decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w zakresie zadań realizowanych w systemie tradycyjnym. Wykonuje powyższe czynności dla powierzonych zadań inwestycyjnych będących na etapie przygotowania dokumentacji projektowej w tym realizowanych w ramach programów rządowych: PBDK, Program 1000 Obwodnic, Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej
  • Opiniuje projekty budowlane albo projekty wykonawcze dla przyszłych zadań inwestycyjnych oraz zadań związanych z budową, przebudową i remontem dróg i obiektów inżynierskich. Wykonuje powyższe czynności dla powierzonych zadań inwestycyjnych będących na etapie przygotowania dokumentacji projektowej w tym realizowanych w ramach programów rządowych: PBDK, Program 1000 Obwodnic, Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej
  • Przygotowuje treści Opisu Przedmiotu Zamówienia, projektów umów, porozumień i propozycji korespondencji dotyczącej prac projektowych. Wykonuje powyższe czynności dla powierzonych zadań inwestycyjnych będących na etapie przygotowania dokumentacji projektowej w tym realizowanych w ramach programów rządowych: PBDK, Program 1000 Obwodnic, Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej
  • Merytorycznie dokonuje sprawdzenia i odbioru dokumentacji projektowej
  • Prowadzi sprawy uzyskiwania decyzji administracyjnych oraz współpracuje z innymi Wydziałami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (w tym zakresie uzgadniania dokumentacji projektowej), Zespołami Kierownika Projektu oraz przedstawicielami z Centrali,
  • Prowadzi sprawy związane z przygotowaniem materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w zakresie niezbędnych założeń projektowych koniecznych dla opracowania raportu oddziaływania na środowisko oraz po wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w zakresie rozwiązań projektowych spełniających warunki określone w decyzji jako konieczne do uwzględnienia w projekcie budowlanym,
  • Planuje potrzeby finansowe w zakresie dokumentacji technicznej, zarządza środkami finansowymi przeznaczonymi na prace projektowe w celu realizacji planu rocznego prac przygotowawczych. Wykonuje powyższe czynności dla powierzonych zadań inwestycyjnych będących na etapie przygotowania dokumentacji projektowej w tym realizowanych w ramach programów rządowych: PBDK, Program 1000 Obwodnic, Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej
  • Opiniuje i uzgadnia projekt budowlany w zakresie branży drogowej (wg Opisu Przedmiotu Zamówienia), współpracuje z innymi Wydziałami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zespołami Kierownika

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w zakresie budownictwa.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w techniczno – budowlanym obszarze drogownictwa
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość przepisów w zakresie budowy dróg i obiektów inżynierskich, prawa o ruchu drogowym, prawa budowlanego, specustawy i prawa ochrony środowiska
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych (pakiet Office)
  • Kompetencje: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, orientacja na osiąganie celów, współpraca, skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie kosztorysowania w budownictwie
  • Uprawnienia budowlane do projektowania lub wykonawstwa ( w zakresie branży drogowej)
  • Umiejętność obsługi graficznych programów komputerowych, programów komputerowych do kosztorysowania np. Zuzia, Norma