Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 81380

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- umowa na czas określony (12 m-cy w ramach ustawy o służbie cywilnej),
etaty obejmują realizację programów rządowych związanych z obsługą Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa,
- stres związany z działaniem pod presją czasu,
- dyspozycyjność, odbywanie wyjazdów służbowych na terenie kraju,
- możliwość pracy w godzinach nadliczbowych,
- obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
•   praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
•   praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
•   budynek zaopatrzony jest wyłącznie w schodołaz umożliwiający transportowanie wózka inwalidzkiego,
budynek nie spełnia wymogów dotyczących podjazdów, wind, toalet dla osób  niepełnosprawnych (spełnia wyłącznie na parterze).

Zakres zadań

  • Sprawdza, analizuje konsultuje projekty czasowe i stałe organizacji ruchu drogowego; rozpatruje ich zgodność z aktualnymi wymogami w ramach działań związanych z realizacją programów rządowych
  • Kontroluje i analizuje stan organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego na administrowanej sieci dróg; bierze udział w odbiorach oznakowania
  • Dokonuje rozpoznania potrzeb pod kątem potencjalnych zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego administrowanej sieci dróg
  • Prowadzi bazę danych o wypadkach drogowych w celu zbierania informacji o wypadkach na sieci
  • Prowadzi ewidencję spraw, projektów i archiwizuje materiały wydziału w celu prawidłowego funkcjonowania Wydziału
  • Rozpatruje wnioski z zakresu zarządzania ruchem i bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • Przygotowuje do zatwierdzenia przez Dyrektora Oddziału projektu organizacji ruchu
  • Podejmuje działania związane z prowadzeniem nowych rozwiązań służących do zarządzania i sterowania ruchem

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo jazdy kat. „B”
  • Wiedza z zakresu prawa o ruchu drogowym, inżynierii ruchu i zarządzania ruchem
  • Praktyczna znajomość pakietu MS-Office
  • Kompetencje: - Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, - Rzetelność, - Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, - Współpraca, - Komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Kursy z zakresu inżynierii ruchu drogowego zagadnień bezpieczeństwa ruchu