Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 83797

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • umowa na czas określony (12 m-cy w ramach ustawy o służbie cywilnej) z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony,

  • stres związany z działaniem pod presją czasu,

  • dyspozycyjność, odbywanie wyjazdów służbowych na terenie kraju,

  • możliwość pracy w godzinach nadliczbowych,

  • obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,

  • praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,

  • praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

  • budynek zaopatrzony jest wyłącznie w schodołaz umożliwiający transportowanie wózka inwalidzkiego,

  • budynek nie spełnia wymogów dotyczących podjazdów, wind, toalet dla osób  niepełnosprawnych (spełnia wyłącznie na parterze).

Zakres zadań

  • Prowadzi całość zagadnień związanych z ustaleniem, naliczaniem i wypłatą wynagrodzeń z tytułu umów o pracę;
  • Rozlicza umowy cywilno-prawne zawarte ze zleceniobiorcami
  • Sporządza sprawozdawczość budżetową i statystyczną oraz sporządza roczne analizy wydatków na wynagrodzenia
  • Prowadzi całość zagadnień związanych z rozliczeniem z ZUS, US; współpracuje z ZUS i US
  • Prowadzi i przechowuje pełną dokumentację płacową, dokumentację dotyczącą rozliczeń z ZUS i US; wystawia zaświadczenia o wynagrodzeniu i zatrudnieniu dla pracowników i byłych pracowników Oddziału i podległych jednostek
  • Sporządza roczne rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych
  • Prowadzi rozliczenia z PFRON
  • Prowadzi ewidencję umów zlecenia i umów o dzieło oraz zgłasza zleceniobiorców w ZUS
  • Prowadzi obsługę finansową w zakresie wypłat świadczeń z ZFŚS oraz wypłat ekwiwalentu za pranie, związane z naliczaniem i wypłatą świadczeń na podstawie danych otrzymanych z komórek merytorycznych
  • Dekretuje i księguje zdarzenia gospodarcze, których stroną jest Oddział; analizuje i uzgadnia zapisy w księgach rachunkowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • wiedza z zakresu przepisów o rachunkowości, finansach publicznych, odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • znajomość ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • umiejętność obsługi komputera – pakiet MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zakresu obsługi programu Płatnik
  • umiejętność obsługi programu SAP HCM oraz Płatnika
  • znajomość prawa pracy