Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 115972

Warunki pracy

Praca o charakterze administracyjno - biurowym, czas pracy 8 godzin, obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę, obsługa klientów zewnętrznych, wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • Prowadzi cały proces służący przygotowaniu decyzji w celu wpisania, odmowy wpisania oraz skreślenia z listy kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz zabezpieczenia technicznego, wydania, odmowy, zawieszenia i cofnięcia licencji detektywa oraz wydania, odmowy wydania i cofnięcia dopuszczenia do posiadania broni palnej obiektowej. Weryfikuje warunki w zakresie dalszego posiadania ww. uprawnień;
  • Obsługuje zgłaszających się interesantów w celu przyjmowania wniosków, pism oraz udzielenia wszechstronnych informacji z zakresu ustawy o ochronie osób i mienia, broni i amunicji oraz przekazuje wiadomości w zakresie wymogów i kwalifikacji niezbędnych do uzyskania wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, a także dopuszczenia do posiadania broni palnej obiektowej;
  • Realizuje przedsięwzięcia organizacyjno-techniczne związane z egzaminami dopuszczającymi kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej do posiadania broni palnej obiektowej, jednocześnie uczestnicząc w pracach komisji egzaminacyjnej w charakterze członka oraz przygotowuje projekty decyzji administracyjnych w przedmiotowym zakresie w celu przedłożenia do akceptacji;
  • Prowadzi aplikację ,,Lista Kwalifikowanych Pracowników Ochrony Fizycznej oraz Zabezpieczenia Technicznego" w celu zgodności stanu faktycznego z zapisami w systemach informatycznych;
  • Wykonuje zadania związane z procedurą odwoławczą jako organ II instancji od postanowień wydawanych przez Komendantów Miejskich i Powiatowych Policji oraz analizuje ww. postanowienia pod względem formalnym;
  • Organizuje i prowadzi szkolenia dla policjantów, opracowuje pisemne wytyczne w zakresie zagadnień dotyczących wydawania postanowień opiniujących osoby ubiegające się o dokonanie wpisu lub posiadające wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony oraz detektywa.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli poufne lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego, zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych.
  • znajomość kpa, przepisów prawnych z zakresu zagadnień związanych z ochroną osób i mienia;
  • umiejętność obsługi komputera;
  • zdolność analitycznego myślenia;
  • umiejętność podejmowania właściwych decyzji, umiejętność pracy w zespole, umiejętność argumentowania oraz asertywność;
  • umiejętność działania pod presją czasu, komunikatywność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • dyspozycyjność, asertywność
  • umiejętność pracy w zespole.