Olsztyńscy pracodawcy mogą liczyć na wsparcie

Lokalni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w postaci pomocy finansowej.

Dla kogo?

O refundację może wystąpić podmiot prowadzący własną działalność gospodarczą. Mogą to także być przedszkola i szkoły niepubliczne oraz osoby fizyczne, prawne lub jednostka organizacyjna, która nie posiada osobowości prawnej, a zamieszkuje terytorium Polski i jest posiadaczem gospodarstwa rolnego lub zgodnie z ustawą prowadzi dział specjalny produkcji rolnej, lub zatrudnia przez okres ostatnich sześciu miesięcy, każdego miesiąca przynajmniej jednego pracownika w pełnym wymiarze czasu pracy.

Wniosek

Aby otrzymać refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy należy złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olsztynie wniosek. Dokument powinien zostać złożony dla skierowanego bezrobotnego przed zatrudnieniem osoby bezrobotnej. Po akceptacji i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez PUP można przystąpić do podpisania umowy, w której zawarte są wszelkie niezbędne informacje dotyczące refundacji. Wtedy można z powodzeniem zatrudniać skierowaną przez urząd osobę bezrobotną.

Przeznaczenie

Otrzymane środki w wyniku refundacji można przeznaczyć na zakup środków trwałych i sprzętów niezbędnych do wykonywania pracy na określonym stanowisku zgodnie z zasadami BHP oraz wymaganiami ergonomii. Najpierw należy zatrudnić skierowaną osobę bezrobotną i spełnić wszelkie warunki zawarte w umowie, przejść kontrolę z Powiatowego Urzędy Pracy w Olsztynie, a następnie po przedłożeniu rozliczenia zawierającego zestawienie kwot wydatkowanych ubiegać się o refundację.

Środki

Kwota refundacji lub doposażenia stanowiska pracy rozpatrywana na podstawie składanych wniosków w 2018 wynosi maksymalnie 20 tysięcy złotych. Refundacji podlegać będzie jedynie niezbędne wyposażenie stanowiska pracy. W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski od pracodawców, którzy deklarują chęć zatrudnienia na minimum 3 miesiące osoby, na którą otrzymają środki, po ustaniu okresu obowiązkowego zatrudnienia refundowanego.

Zostaw komentarz

Najnowsze oferty pracy:

  • Elektromonter Sieci Trakcyjnej - kolej / tramwaj (m/k)

    Budimex SA

    Dodane: wczoraj, Lokalizacja: warmińsko-mazurskie/ Olsztyn

    Zadania: Demontaż elementów sieci trakcyjnej Montaż konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej Montaż osprzętu sieci trakcyjnej Montaż sekcji uszynienia grupowego Montaż sekcji sieci trakcyjnej Regulacja sieci trakcyjnej Aplikuj jeśli: Posiadasz min. 2 lata...

  • Lekarz Neurolog

    Medicover Sp. z o.o.

    Jeśli posiadasz: tytuł lekarza specjalisty bądź jesteś lekarzem w trakcie specjalizacji – po 2. roku specjalizacji prawo wykonywania zawodu umiejętność obsługi komputera Oferujemy: zatrudnienie w oparciu o UZ bądź KG – sam wybierasz elastyczne godziny...