Praca w gastronomii – Olsztyn

Praca w gastronomii

Ogłoszeń o pracę w gastronomii jest sporo. Przybywa ich przede wszystkim w okresie letnim, kiedy poszukiwani są pracownicy sezonowi. Wzmożona liczba klientów w restauracjach, knajpkach czy jadłodajniach, zwłaszcza w turystycznych miejscowościach, zmusza właścicieli restauracji do zatrudnienia dodatkowej kadry. Kandydaci do podjęcia pracy mają do wyboru szereg różnych stanowisk. W gastronomii zatrudnienie znajdą między innymi: barmani, bariści, cukiernicy, kucharze, szefowie kuchni, kelnerzy, sommelierzy, a także kierownicy restauracji. Od podwładnych wymaga się pewnych predyspozycji oraz umiejętności.

Każde danie powinno być odpowiednio doprawione oraz podane w estetyczny sposób. Od barmanów i kelnerów wymaga się wytrzymałości fizycznej, ponieważ często wykonywanie obowiązków wiąże się z kilkunastogodzinną pracą w pozycji stojącej, co może znacznie obciążać kręgosłup. Praca w gastronomii polega przede wszystkim na obsłudze klienta. Dlatego zatrudniane są osoby komunikatywne oraz kulturalne. Barmani oraz kelnerzy powinni wykazywać się znajomością języka angielskiego przynajmniej w stopniu podstawowym.

Bariści odpowiadają za przygotowanie wyśmienitej kawy. Muszą dokładnie wiedzieć, jaki smak ma dana odmiana ziaren tak, aby zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów. Sommelierzy to znawcy win, którzy umiejętnie dobiorą trunek do smaku potrawy. Do ich zadań należy także sprowadzanie win o najwyższej jakości z różnych zakątków kuli ziemskiej.

Pracownicy są zobowiązani do przedstawienia aktualnego orzeczenia lekarskiego do celów sanitarno-epidemiologicznych (wcześniej zwane książeczką sanepidowską). Aby otrzymać stosowny dokument, należy udać się do placówki sanepidu. Badania kosztują od 150 do 200 zł.

Gastronomia – Olsztyn

Olsztyn to urokliwe miasto pełne restauracji, pubów oraz knajpek. W związku z tym, że atrakcji turystycznych jest na tym terenie sporo, turyści chętnie odwiedzają miejscowość. Dlatego wykwalifikowana kadra stanowi cenny nabytek każdego lokalu. Mieszkańcy Olsztyna, którzy chcą rozpocząć pracę w branży gastronomicznej, mogą poszukać ofert na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy. Systemy pracy w gastronomii z reguły działają na zasadzie zmian nocnych i dziennych, zwłaszcza w pubach i knajpkach. Dlatego trzeba przygotować się na pracę do późnych godzin wieczornych.

Właściciele restauracji bardzo często poszukują do pracy osób mających status studenta. Pozwala to na obniżenie kosztów zatrudnienia. Zarobki pracowników są najczęściej podawane za godzinę pracy. Dodatkowym atutem są napiwki, które czasem mogą być bardzo wysokie.

Zostaw komentarzKategorie informacyjne

Najnowsze oferty pracy:

 • Dyrektor Oddziału

  Getin Noble Bank S.A.

  Dodane: dzisiaj, Lokalizacja: warmińsko-mazurskie/ Olsztyn

  Pracując u nas będziesz odpowiedzialny za: sprawne, efektywne i zgodne z procedurami zarządzanie oddziałem oraz zespołem sprzedażowym, bezpośredni kontakt i obsługę kluczowych Klientów w tym Klientów segmentu Noble, budowanie długotrwałych relacji z...

 • Doradca Klienta

  Adreams

  Dodane: dzisiaj, Lokalizacja: warmińsko-mazurskie/ Ostróda

  Lubisz handel, kochasz pracę z ludźmi i angażujesz się w wykonywaną przez siebie pracę? Pragniesz zmian, wyzwań i chcesz pracować w największej sieci handlowej w Polsce branży AGD/IT/RTV? DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH! NA START OTRZYMASZ: Umowę bez okresu...

Więcej ofert pracy
logo-rynek-pracy-w-Olsztynie

 2018 PRACA W OLSZTYNIE © WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE